מומחה לכבד

אחד האיברים החשובים ביותר בגוף הינו הכבד, אשר תפקידו הוא לסלק את הרעלים מן הגוף. מאחר והכבד הינו איבר רגיש מאוד, חשוב מאוד לפנות אל מומחה כבד כאשר מתעורר חשד לפגיעה או להתפתחות של מחלה או דלקת בכבד. פרופ' יעקב ברוך, מומחה למחלות כבד, ומנהל יחידת הכבד בבית החולים רמב"ם, מתמחה בטיפולי כבד, דלקות בכבד, שחמת, צהבת, כבד שומני והשתלת כבד. כמומחה כבד, פרופ' יעקב ברוך מייעץ ומאבחן מחלות כבד ודרכי מרה, מבצע הערכה לפני השתלה של כבד וטיפול לאחר השתלת כבד, הוא מאבחן ומייעץ במקרים של גידולי כבד וכן מסמכותו לספק חוות דעת לבית משפט ולביטוח הלאומי. ניסיונו רב השנים של פרופ' יעקב ברוך והפרקטיקה המקצועית, הופכים אותו להיות מוביל בתחומו.

מהן מחלות כבד?

התפקיד של הכבד הוא לסנן את הרעלים מן הגוף, אך כאשר חל עומס של רעלים, כתוצאה משתיית אלכוהול מופרזת, כתוצאה מנגיף או וירוס, או אפילו כתוצאה מתרופות כרוניות, הכבד אינו מסוגל לבצע את פעולת הסינון. על אף העובדה שלכבד יש את היכולת לרפא את עצמו, כאשר הגורם המפריע אינו מסולק מן הגוף, חלה האטה בתפקוד הכבד, עד למצב של חוסר תפקוד. מתוך כך, חשוב מאוד לבצע אבחון של מחלות כבד אצל מומחה כבד, על מנת לאמוד את הבעיה ולהתחיל בהליך טיפולי מוקדם ככל שניתן. פרופ' יעקב ראובן, מומחה לכבד, מאבחן את מחלת הכבד ומייעץ לגבי התאמת טיפול.

החשיבות באבחון מחלות כבד

לאבחון של מחלות כבד יש תפקיד קריטי וחשוב עד מאוד, כאשר הכבד נפגע באופן בלתי הפיך, לא יהיה מנוס מהשתלה של כבד. אך כאשר אבחון המחלה מתבצע כבר בשלבים הראשונים, ותהליך הטיפול מתחיל, יוכל המטופל להמשיך להתנהל ובאיכות חיים גבוהה. מחלות כבד דורשות התערבות רפואית, ועל כן, מתפקידו של מומחה כבד, הוא לאתר את המחלה ולהתאים את התהליך הטיפולי.

על מנת לקבל ייעוץ רפואי או אבחון למחלות הכבד, אתם מוזמנים לפנות אל מרפאתו של פרופ' יעקב ברוך, מומחה כבד.

דלקת בכבד

יכולים להיות תסמינים רבים ושונים שעוזרים לרופא שהוא מומחה לדלקות כבד לזהות את הבעיה, וחלק מהתסמינים האלה הם התלוננות של החולה על תחושת עייפות, איבוד התיאבון, כאבי בטן כאבי פרקים למיניהם, ועוד רבים. גם הגורמים שמציין רופא מומחה לדלקות כבד הם מגוונים, והם כוללים נגיפים למיניהם, שתיית אלכוהול בכמויות גדולות במיוחד וגם פגיעות שנוצרו על ידי תרופות לא מתאימות שהשתמש בהם החולה. אפשר להילחם בדלקות כבד על ידי מתן טיפול תרופתי אנטי דלקתי, אך לא אצל כל החולים הטיפול הזה יכול לעזור, ולצערנו הרב, יש חולים שבעקבות דלקת הכבד מתפתחת אצלם גם שחמת כבד, שהפיתרון לה הוא בעיקר השתלות כבד, אם כי לעיתים הגוף דוחה גם את הכבד החדש.

סגירת תפריט
דילוג לתוכן